#########

על התוכנית Logisim-evolution

לוגיסים לוגיסים הוא כלי חינוכי לתכנון והדמיה של מעגלים לוגיים דיגיטליים. זה נוצר במקור על ידי Dr. קארל בורךו פותח באופן פעיל עד 2011. לאחר תאריך זה המחבר התמקד בפרויקטים אחרים, ולאחרונה ב הפיתוח הופסק רשמית (ראה את הודעתו כאן).

בינתיים, אנשים מקבוצה של מכונים שוויצרים (גָבוֹהַ בית ספר מיוחד ברנז'ה,בית ספר תיכון לנוף, להנדסה ואדריכלות של ז'נבה,בית ספר תיכון להנדסה וניהול של קנטון ווד) החלו לפתח גרסה של Logisim שמתאימה להם קורסים, המשלבים מספר כלים -- למשל כרונוגרמה, אפשרות לבדוק את הסכמות ישירות על לוח אלקטרוני, קונסולות TCL/TK, ...

החלטנו לשחרר את הגרסה החדשה הזו של Logisim תחת השם Logisim-evolution, כדי להדגיש את מספר השינויים הרב שחלו בשנים אלו, ואנחנו לחפש באופן פעיל את תרומת הקהילה.

תוכנית זו היא תוכנה חופשית: אתה יכול להפיץ אותה מחדש ו/או לשנות אותה תחת התנאים של גנו הכללי רישיון ציבורי כפי שפורסם על ידי קרן התוכנה החופשית, בגרסה 3 של הרישיון. התוכנית הזו היא מופץ בתקווה שזה יהיה שימושי, אך ללא כל אחריות; אפילו ללא האחריות המשתמעת של סחירות או התאמה למטרה מסוימת. ראה את הרישיון הציבורי הכללי של GNU לפרטים נוספים. (לִרְאוֹת מתחת לרישיון)

שפות

Logisim תומכת בשפות רבות. רבים מהם תורגמו אוטומטית באמצעות DeepL. אם אתה צריך למצוא תרגומים מוזרים, אנא אל תהסס לתקן אותם בקבצי המאפיינים המתאימים וליצור א בקשה למשוך!

מה חדש ב-logisim-evolution

תאימות רטרו

איננו יכולים להבטיח תאימות רטרו של logisim-evolution עם קבצים שנוצרו עם ה-Logisim המקורי. יש לנו שילב מנתח שמשנה את שם הרכיבים כדי לעמוד בדרישות VHDL עבור שמות משתנים, אבל רכיבים התפתחו בצורתם מאז (חשבו, למשל, על זיכרון RAM ומונה). אולי תצטרך לעבוד קצת מחדש המעגלים שלך בעת פתיחתם עם logisim-evolution -- אבל השינויים יאוחסנו בפורמט החדש, לכן אתה צריך לעשות את העבודה שלך רק פעם אחת.

רשימת משאלות

Logisim-evolution היא תוכנה בצמיחה מתמדת, ויש לנו כמה רעיונות שהיינו רוצים ליישם. ב במיוחד, נרצה לקבל:

בדיקות יחידה עבור הקוד

כיצד לקבל תמיכה עבור logisim-evolution

למרבה הצער, אין לנו מספיק משאבים כדי לספק תמיכה ישירה ל-logisim-evolution. אנחנו נהיה, עם זאת, נסה להתמודד עם הנושאים שהועלו בצורה הטובה ביותר.

אם אתה מוצא באג או יש לך רעיון לתכונה מעניינת, אנא אל תהסס לפתוח כרטיס!

Logisim-evolution

רישיון

הקוד מורשה תחת GNU GENERAL PUBLIC רישיון, גרסה 3.
גרסה מקומית GPL

GPL

נקודות זכות

פרויקט Logisim-evolution מבוסס על תוכנת Logisim על ידי: האנשים והמוסדות הבאים תרמו באופן פעיל לפיתוח נוסף של `לוגיסים-אבולוציה`: אם אתה מרגיש שהשם שלך צריך להיות ברשימה זו, אנא אל תהסס כדי לפתוח כרטיס.

הבא: מדריך למשתמש.